Uy-joy fondini ommaviy mulkchilik shakli bo‘yicha taqsimlanishi

Kod: 3.01.01.0012 · Yangilangan: 2026-06-30

Uy-joy fondini ommaviy mulkchilik shakli bo‘yicha taqsimlanishi
Kesim 201420152016201720182019202020212022202320242025
O‘zbekiston Respublikasi 3334.53307.43358.33394.13344.63483.93527.53281.73448.33473.83541.53541.5
Qoraqalpog‘iston Respublikasi 0.00.035.7108.1108.1146.9215.1234.9252.3274.1361.2361.2
Andijon viloyati 205.7205.7205.7205.7205.7205.7205.7205.7205.7205.7205.7205.7
Buxoro viloyati 192.4192.4192.4193.6193.6205.1205.1205.1205.1205.1205.2205.2
Jizzax viloyati 69.469.469.469.469.469.469.469.469.469.469.469.4
Qashqadaryo viloyati 196.6196.6196.6196.6196.6196.6196.6196.6203.0203.0203.0203.0
Navoiy viloyati 648.6643.0638.8638.5637.7632.8619.1332.5330.9327.4326.5326.5
Namangan viloyati 147.1147.1147.1147.1147.1180.5187.2391.2504.0509.6477.3477.3
Samarqand viloyati 158.0158.0158.0158.0158.0193.8193.8194.2194.2194.2194.3194.3
Surxondaryo viloyati 173.2173.2174.1162.0154.5155.3158.9158.9158.8158.9171.8171.8
Sirdaryo viloyati 101.891.591.591.591.588.889.289.289.289.289.289.2
Toshkent viloyati 206.8206.8206.8206.8213.1222.4222.4114.9114.9114.9114.9114.9
Farg‘ona viloyati 503.5500.3511.3500.4485.4473.7454.2389.0377.1376.1365.7365.7
Xorazm viloyati 0.00.00.020.024.031.931.931.931.931.932.132.1
Toshkent shahri 731.6723.5731.1696.5660.1681.3678.9668.2711.8714.3725.0725.0

Yuklab olish

CSVJSONXMLXLSXPDF

Metaʼmaʼlumot

Ma'lumotlar to'plami nomi
Uy-joy fondini ommaviy mulkchilik shakli bo`yicha taqsimlanishi
Davriyligi
yillik
O‘lchov birligi
yil oxiriga, ming kv. m
Klassifikatorlar
O‘zbekiston Respublikasi Maʼmuriy-hududiy tuzilmalarni (obyektlarni) belgilash tizimi idoraviy statistik tasniflagichi
Hisoblash metodikasi (qisqacha)
O‘zbekiston Raspublikasi Mulkchilik to‘g‘risidagi qonunga asosan Uy-joy fondining ommaviy (jamoa) mulkchilik shakllari inobatga olingan. (1990-yil 31-oktyabr №152 )
Rasmiy statistika tayyorlovchi
O‘zbekiston Respublikasi Milliy statistika qo‘mitasi
Mas'ul boshqarma nomi
Xizmatlar sohasi statistikasi boshqarmasi
Mas'ul hodim FIO
Abdullayev Muhriddin Olim o‘g‘li
Telefon raqami :
+998 71 203 80 00 (1280)
Elektron pochta
a.mirzaxidov@stat.uz
Birlamchi ma'lumot manbasi
O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va Moliya vazirligi huzuridagi Kadastr agentligi ma'lumotlari
Hisoblash metodikasi
https://lib.stat.uz/uz/features/xizmatlar-sohasi/1014-uy-joy-fondining-asosiy-statistika-ko-rsatkichlarini-shakllantirish-bo-yicha-uslubiy-nizom