Shifoxona muassasalarining o‘rinlari soni

Kod: 2.04.07.0036 · Yangilangan: 2026-09-30

Shifoxona muassasalarining o‘rinlari soni
Kesim 2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
O‘zbekiston Respublikasi 139,6139,8138,3134,0130,9129,7132,0135,7153,6153,4161,0165,5166,9174,5179,9182,129
Qoraqalpog‘iston Respublikasi 8,68,68,47,87,57,37,37,37,37,47,57,88,08,28,38,371
Nukus shahri 2,82,70,20,20,22,72,83,03,03,03,03,23,23,53,53,31
Amudaryo tumani 0,60,60,20,40,40,50,40,40,40,40,40,40,40,40,40,423
Beruniy tumani 0,50,50,60,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,50,40,45
Bo‘zatov tumani 0,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,10,045
Qorao‘zak tumani 0,20,20,20,20,20,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,131
Kegeyli tumani 0,30,30,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,231
Qo‘ng‘irot tumani 0,70,70,30,60,50,50,50,50,50,40,40,40,40,50,50,37
Qanliko‘l tumani 0,20,20,50,20,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,136
Mo‘ynoq tumani 0,20,20,70,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,105
Nukus tumani 0,30,30,10,20,20,30,30,30,30,30,30,30,30,30,50,49
Taxiatosh tumani 0,20,40,10,00,00,00,00,10,30,30,30,30,30,40,20,2
Taxtako‘pir tumani 0,40,20,20,20,20,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,123
To‘rtko‘l tumani 0,70,70,50,50,50,50,40,40,40,50,50,50,50,50,50,44
Xo‘jayli tumani 0,60,60,50,50,50,70,70,40,30,30,30,30,30,30,40,407
Chimboy tumani 0,60,60,40,40,40,50,40,50,40,40,40,50,50,40,40,32
Shumanay tumani 0,20,20,20,20,20,10,10,10,10,10,10,10,20,20,20,16
Ellikkala tumani 0,40,40,40,30,30,40,50,50,50,50,50,60,60,60,60,53
Andijon viloyati 13,313,213,512,311,611,812,112,614,513,915,714,314,417,216,917,764
Andijon shahri 4,74,72,61,51,55,25,45,85,35,46,66,66,77,06,76,716
Xonobod shahri 0,20,20,20,20,10,10,20,10,30,20,20,10,10,20,10,296
Oltinko‘l tumani 0,80,40,40,40,30,40,40,30,30,40,40,40,40,50,50,537
Andijon tumani 0,80,80,80,80,60,60,60,80,70,60,60,60,60,80,70,797
Baliqchi tumani 0,60,60,60,60,50,40,40,50,40,40,40,60,70,90,80,916
Bo‘ston tumani 0,20,30,10,10,10,10,10,10,10,10,20,20,20,20,20,201
Buloqboshi tumani 0,40,50,50,40,30,20,30,30,30,30,30,50,50,70,70,733
Jalaquduq tumani 0,60,60,60,50,50,40,40,40,50,40,50,40,61,00,90,943
Izboskan tumani 0,60,70,60,60,60,60,70,80,90,90,80,50,50,90,81,082
Ulug‘nor tumani 0,20,20,20,20,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,135
Qo‘rg‘ontepa tumani 0,60,60,60,60,50,50,40,50,50,50,40,50,50,60,60,632
Asaka tumani 1,41,41,40,70,71,21,20,81,32,22,81,11,01,51,61,586
Marxamat tumani 0,60,70,70,70,60,50,50,52,10,50,70,70,70,80,90,935
Shaxrixon tumani 0,90,90,90,90,80,80,70,90,90,90,80,80,90,80,90,893
Paxtaobod tumani 0,50,40,50,40,40,40,40,40,50,60,60,70,80,91,00,969
Xo‘jaobod tumani 0,30,30,30,30,30,20,30,30,30,30,40,30,30,40,40,393
Buxoro viloyati 7,37,47,47,27,17,17,17,18,37,47,68,59,29,39,89,846
Buxoro shahri 3,13,30,50,50,53,33,33,33,63,53,64,34,54,64,95,254
Kogon shahri 0,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,40,40,30,40,30,348
Olot tumani 0,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,30,252
Buxoro tumani 0,50,50,30,50,50,50,50,50,80,70,70,70,70,70,70,688
Vobkent tumani 0,20,20,20,20,20,20,30,30,30,30,30,30,40,40,40,421
G‘ijduvon tumani 0,90,90,80,80,70,70,70,70,70,60,60,60,70,80,80,779
Kogon tumani 0,20,20,20,20,20,20,20,20,80,20,20,20,20,20,20,208
Qorako‘l tumani 0,40,40,40,40,40,40,40,30,40,30,30,60,60,60,60,436
Qorovulbozor tumani 0,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,117
Peshku tumani 0,30,30,30,20,20,20,20,20,20,20,30,30,30,30,30,291
Romitan tumani 0,40,40,40,30,30,30,30,30,30,30,30,30,40,30,40,389
Jondor tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,40,30,40,362
Shofirkon tumani 0,40,40,40,30,30,30,30,30,30,30,30,30,40,40,40,301
Jizzax viloyati 4,74,95,04,74,64,84,95,05,15,35,36,36,56,76,86,996
Jizzax shahri 1,91,80,90,60,72,02,02,02,12,12,32,62,72,72,72,891
Arnasoy tumani 0,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,08
Baxmal tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,40,30,399
G‘allaorol tumani 0,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,46
Sharof Rashidov tumani 0,30,50,50,40,30,50,60,70,70,70,60,60,60,60,70,637
Do‘stlik tumani 0,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,226
Zomin tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,31,01,11,11,11,071
Zarbdor tumani 0,20,20,20,20,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,13
Mirzacho‘l tumani 0,20,30,30,20,10,30,30,30,30,20,20,30,20,20,30,245
Zafarobod tumani 0,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,101
Paxtakor tumani 0,30,40,40,20,20,30,30,30,30,30,30,30,40,40,40,373
Forish tumani 0,30,30,30,30,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,213
Yangiobod tumani 0,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,20,17
Qashqadaryo viloyati 11,311,411,311,010,710,510,410,814,711,110,611,211,611,514,013,595
Qarshi shahri 3,73,80,60,70,73,83,83,74,43,83,94,14,94,45,95,714
Shahrisabz shahri 0,00,00,00,00,00,00,00,00,60,60,60,60,60,70,60,641
Ko‘kdala tumani 0,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,31,00,30,256
G‘uzor tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,322
Dehqonobod tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,284
Qamashi tumani 0,50,50,50,50,50,50,50,50,50,50,50,50,50,50,50,491
Qarshi tumani 0,30,20,20,20,20,20,20,30,30,20,30,60,20,40,50,525
Koson tumani 0,70,70,70,60,60,50,50,50,50,50,60,50,60,60,60,539
Kitob tumani 1,31,41,40,70,71,21,21,20,71,31,11,11,10,41,21,16
Mirishkor tumani 0,40,40,40,40,30,30,30,30,30,30,30,40,30,20,60,498
Muborak tumani 0,30,40,40,30,30,40,30,30,30,20,20,20,30,40,30,309
Nishon tumani 0,40,40,40,40,30,30,40,40,40,30,40,40,40,40,30,326
Kasbi tumani 0,40,50,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,30,355
Chiroqchi tumani 0,70,70,70,70,60,60,60,60,60,60,70,60,40,50,40,465
Shahrisabz tumani 1,41,41,21,11,01,11,01,54,61,10,60,50,50,51,21,067
Yakkabog‘ tumani 0,60,60,60,60,50,50,50,50,70,50,50,70,60,40,70,643
Navoiy viloyati 4,34,23,93,83,74,04,04,04,04,14,34,44,44,54,64,784
Navoiy shahri 1,31,30,30,40,41,71,51,51,51,61,81,91,92,02,12,334
Zarafshon shahri 0,30,30,20,20,20,30,30,30,30,30,40,40,40,40,40,381
G‘ozg‘on shahri 0,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,0
Konimex tumani 0,20,20,20,20,10,10,10,10,10,10,10,40,10,10,10,135
Qiziltepa tumani 0,60,60,30,30,30,50,40,40,30,30,30,10,30,30,30,351
Navbahor tumani 0,30,30,20,20,20,20,40,40,40,40,40,40,40,40,40,418
Karmana tumani 0,50,50,50,50,40,40,50,50,50,50,40,30,40,50,40,335
Nurota tumani 0,30,30,30,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,186
Tomdi tumani 0,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,059
Uchquduq tumani 0,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,156
Xatirchi tumani 0,50,50,50,50,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,429
Namangan viloyati 12,913,012,211,410,610,411,011,412,814,112,213,814,115,716,516,677
Namangan shahri 5,25,12,01,92,54,05,34,95,46,85,05,95,55,65,85,75
Yangi Namangan tumani 0,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,40,37
Davlatobod tumani 0,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,40,40,60,563
Mingbuloq tumani 0,40,40,30,30,20,40,30,40,40,40,40,40,41,10,50,428
Kosonsoy tumani 0,90,90,80,70,60,50,60,60,70,70,80,80,80,51,21,019
Namangan tumani 0,70,70,70,60,50,90,60,60,60,50,70,70,70,90,90,923
Norin tumani 0,50,50,40,40,40,30,30,30,30,30,30,30,30,40,50,501
Pop tumani 0,90,90,80,80,70,70,60,60,70,80,80,90,91,01,21,175
To‘raqo‘rg‘on tumani 0,70,70,70,60,40,90,40,90,90,91,00,81,01,01,21,156
Uychi tumani 0,70,80,80,70,50,50,50,50,70,60,60,60,60,70,80,809
Uchqo‘rg‘on tumani 0,60,60,70,60,60,50,50,50,50,60,60,60,70,70,80,591
Chortoq tumani 0,70,70,70,70,60,60,60,70,70,70,70,70,91,41,61,249
Chust tumani 0,90,90,90,80,70,70,80,91,11,10,81,01,11,11,11,153
Yangiqo‘rg‘on tumani 0,80,80,50,50,50,40,50,50,70,70,70,90,90,90,90,99
Samarqand viloyati 14,214,114,212,812,413,012,913,315,013,414,817,117,315,716,316,876
Samarqand shahri 5,95,81,91,91,65,24,96,56,36,35,36,36,66,36,67,071
Kattaqo'rg'on shahar 0,50,50,50,40,40,40,40,40,40,40,40,40,50,50,50,555
Oqdaryo tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,40,60,40,40,40,444
Bulung‘ur tumani 0,40,40,40,40,30,30,30,30,30,30,40,40,40,40,40,4
Jomboy tumani 0,40,40,40,40,30,30,30,30,30,30,40,50,50,50,50,496
Ishtixon tumani 0,60,60,50,60,50,50,50,43,10,50,50,70,80,70,70,556
Kattaqo‘rg‘on tumani 0,60,60,70,40,60,70,80,80,30,30,30,40,40,40,50,9
Qo‘shrabot tumani 0,30,30,30,30,30,20,20,20,20,20,21,50,60,30,40,335
Narpay tumani 0,50,50,50,40,30,40,40,40,40,41,70,40,70,40,40,375
Payariq tumani 0,50,50,50,50,40,40,40,60,40,40,60,50,50,50,60,533
Pastdarg‘om tumani 0,70,70,60,60,60,50,60,30,50,60,61,41,70,80,80,795
Paxtachi tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,50,30,30,30,30,30,30,30,318
Samarqand tumani 0,60,60,50,50,51,21,20,50,50,61,21,31,31,41,41,268
Nurobod tumani 0,50,40,50,30,40,30,30,40,30,30,30,30,30,30,30,421
Urgut tumani 1,81,81,00,90,81,61,70,40,81,61,71,81,81,91,91,949
Tayloq tumani 0,40,40,40,40,30,30,30,90,30,40,40,50,50,60,60,46
Surxondaryo viloyati 7,97,57,57,57,57,57,98,48,88,58,78,89,79,910,010,332
Termiz shahri 2,22,20,30,30,32,52,62,62,72,52,62,62,92,92,92,687
Oltinsoy tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,50,50,50,50,524
Angor tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,48
Bandixon tumani 0,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,10,10,20,20,20,185
Boysun tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,40,40,40,40,40,40,40,40,451
Muzrabot tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,36
Denov tumani 0,90,90,80,80,80,91,01,11,31,31,41,21,31,31,31,507
Jarqo‘rg‘on tumani 0,70,30,30,30,30,30,30,40,40,40,40,40,50,50,50,369
Qumqo‘rg‘on tumani 0,30,30,30,30,30,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,563
Qiziriq tumani 0,40,30,30,30,30,30,30,30,40,40,40,30,30,30,30,389
Sariosiyo tumani 0,50,50,40,40,40,50,30,40,40,40,40,40,60,60,60,625
Termiz tumani 0,60,60,10,10,10,50,81,01,10,90,80,91,11,11,10,974
Uzun tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,346
Sherobod tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,30,40,40,50,50,50,50,50,5
Sho‘rchi tumani 0,50,50,30,30,30,30,30,30,30,30,40,40,30,40,40,372
Sirdaryo viloyati 3,83,83,83,83,83,73,63,63,84,04,04,54,44,74,65,125
Guliston shahri 1,31,30,70,30,21,51,41,61,81,81,81,91,92,12,32,417
Shirin shahri 0,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,155
Yangiyer shahri 0,60,60,30,30,30,60,60,40,50,50,50,60,70,80,60,76
Oqoltin tumani 0,20,20,20,20,20,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,145
Boyovut tumani 0,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,18
Sayxunobod tumani 0,20,20,20,20,20,10,10,10,10,10,10,10,10,10,20,245
Guliston tumani 0,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,16
Sardoba tumani 0,20,20,20,20,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,10,225
Mirzaobod tumani 0,20,20,10,10,10,20,20,20,20,30,20,30,30,30,20,2
Sirdaryo tumani 0,40,40,40,40,40,40,30,30,40,40,40,70,40,30,30,33
Xovos tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,308
Toshkent viloyati 9,99,89,99,39,29,29,59,910,010,415,117,918,117,417,316,987
Nurafshon shahri 0,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,40,40,40,90,945
Olmaliq shahri 0,50,50,50,50,50,50,50,70,70,80,60,80,80,91,00,991
Angren shahri 0,80,80,80,80,80,71,11,11,01,11,01,61,31,21,21,145
Bekobod shahri 0,50,50,50,40,50,40,40,40,50,50,60,70,60,50,60,608
Chirchiq shahri 0,30,30,30,30,31,01,01,11,11,11,01,21,21,11,11,304
Ohangaron shahri 0,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,20,20,20,20,217
Yangiyo‘lshahri 0,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,60,60,50,50,539
Oqqo‘rg‘on tumani 0,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,30,20,362
Ohangaron tumani 0,20,20,20,20,20,20,30,20,20,20,20,00,10,20,20,165
Bekobod tumani 0,30,40,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,40,40,40,396
Bo‘stonliq tumani 0,40,40,40,40,40,30,40,60,50,51,61,41,11,31,71,442
Bo‘ka tumani 0,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,30,40,365
Quyichirchiq tumani 0,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,30,298
Zangiota tumani 3,13,10,90,80,72,01,51,41,01,14,35,35,35,32,92,891
Yuqorichirchiq tumani 0,30,30,30,30,30,40,40,40,40,40,40,40,40,50,50,442
Qibray tumani 0,80,70,40,40,40,70,91,11,01,01,61,82,01,41,51,503
Parkent tumani 0,30,30,40,30,30,30,30,30,30,30,30,50,50,61,31,051
Piskent tumani 0,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,24
O‘rtachirchiq tumani 0,40,40,40,40,40,50,50,50,50,50,50,10,10,10,20,185
Chinoz tumani 0,30,30,30,30,30,30,40,40,40,30,50,60,50,50,50,541
Yangiyo‘l tumani 0,70,50,50,50,60,50,60,60,60,80,70,70,80,30,40,361
Toshkent tumani 0,00,00,00,00,00,00,00,00,50,60,60,60,90,91,10,996
Farg‘ona viloyati 14,014,213,513,313,012,713,013,719,915,019,916,616,717,418,717,98
Farg‘ona shahri 3,53,61,01,01,13,43,83,84,04,27,24,94,44,65,54,919
Qo‘qon shahri 1,71,70,91,01,01,71,61,71,62,13,51,71,71,82,12,01
Quvasoy shahri 0,20,20,20,20,20,70,40,40,40,30,40,40,30,30,30,412
Marg‘ilon shahri 1,01,00,90,81,00,70,90,90,80,80,70,60,80,70,70,756
Oltiariq tumani 0,60,60,70,70,70,70,70,85,40,81,10,90,71,00,80,82
Qo‘shtepa tumani 0,40,40,40,40,30,40,40,40,40,40,40,30,40,30,60,586
Bog‘dod tumani 0,50,50,50,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,7
Buvayda tumani 0,70,60,50,50,40,40,50,40,50,50,50,40,70,50,70,685
Beshariq tumani 0,60,60,60,50,50,40,40,40,50,90,70,80,80,80,80,832
Quva tumani 0,80,70,60,60,50,50,50,50,50,50,50,90,60,70,70,785
Uchko‘prik tumani 0,60,60,50,50,50,50,50,60,50,50,50,60,70,60,70,675
Rishton tumani 0,50,50,50,50,40,30,40,30,30,40,40,90,50,70,60,694
So‘x tumani 0,20,20,20,20,20,20,20,21,60,20,50,20,20,30,30,38
Toshloq tumani 0,50,60,40,50,50,60,60,60,60,50,60,50,70,90,60,677
O‘zbekiston tumani 0,50,50,40,40,40,50,40,50,50,50,50,20,70,70,70,676
Farg‘ona tumani 0,70,70,50,50,40,70,71,00,80,70,81,42,21,72,01,014
Dang‘ara tumani 0,30,40,40,40,40,30,30,40,81,00,91,10,61,00,70,652
Furqat tumani 0,30,30,30,30,30,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,4
Yozyovon tumani 0,30,30,30,20,20,20,20,20,20,20,20,30,30,30,30,307
Xorazm viloyati 6,56,66,76,76,66,66,76,86,97,07,27,57,88,08,68,907
Urganch shahri 1,71,80,30,30,33,02,62,72,82,83,03,13,63,93,63,635
Xiva shahri 0,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,10,00,10,10,10,15
Bog‘ot tumani 0,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,652
Gurlan tumani 0,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,50,50,50,50,60,534
Qo‘shko‘pir tumani 0,40,40,40,40,40,40,40,30,30,40,30,40,40,40,50,52
Urganch tumani 1,21,20,30,30,30,30,70,70,70,70,80,80,50,41,11,09
Xazorasp tumani 0,50,50,50,50,50,50,50,50,50,50,40,40,40,40,40,396
Tuproqqal’a tumani 0,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,10,10,10,10,135
Xonqa tumani 0,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,40,408
Xiva tumani 0,60,60,50,50,50,60,60,50,60,50,50,50,60,50,50,531
Shovot tumani 0,50,50,50,50,50,50,40,40,40,40,40,40,40,40,40,377
Yangiariq tumani 0,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,205
Yangibozor tumani 0,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,20,30,30,30,30,274
Toshkent shahri 17,918,118,49,59,618,518,721,919,724,225,524,023,425,926,426,599
Uchtepa tumani 1,11,00,80,90,81,11,21,21,34,92,83,13,23,41,61,469
Bektemir tumani 0,00,00,00,00,10,10,10,10,10,10,10,20,10,11,00,143
Yunusobod tumani 2,02,00,91,00,81,91,92,02,42,72,32,22,32,53,62,647
Mirzo Ulug‘bek tumani 3,33,31,91,61,63,23,03,13,23,13,24,03,53,83,43,561
Mirobod tumani 1,81,81,51,51,52,31,91,91,91,92,01,92,22,02,03,519
Shayxontoxur tumani 1,81,91,00,81,01,91,91,91,92,02,12,02,13,12,22,458
Olmazor tumani 3,53,50,80,80,93,33,53,73,74,64,24,24,04,84,54,275
Sirg‘ali tumani 0,40,50,50,50,40,60,50,50,60,71,90,20,20,20,60,669
Yakkasaroy tumani 0,70,70,50,90,50,70,60,50,50,52,10,60,70,71,10,579
Yashnobod tumani 1,71,61,00,51,01,41,81,91,91,52,72,21,81,92,93,972
Yangihayot tumani 0,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,70,50,60,40,505
Chilonzor tumani 1,71,80,71,00,81,92,22,22,12,12,12,52,62,83,12,802

Yuklab olish

CSVJSONXMLXLSXPDF

Metaʼmaʼlumot

Ma'lumotlar to'plami nomi
Shifoxona muassasalarining o‘rinlari soni
Davriyligi
yillik
O‘lchov birligi
ming birlik
Klassifikatorlar
O‘zbekiston Respublikasi maʼmuriy-hududiy tuzilmalarini (obʼektlarini) belgilash tizimi idoraviy tasniflagichi (MHOBT)
Hisoblash metodikasi
https://lib.stat.uz/uz/features/turmush-darajasi-va-ijtimoiy-soha
Rasmiy statistika tayyorlovchi
O‘zbekiston Respublikasi Milliy statistika qo‘mitasi
Mas'ul boshqarma nomi
Ijtimoiy soha va barqaror rivojlanish statistikasi boshqarmasi
Mas'ul hodim FIO
Abduraxmanov Shayxali Sagdullayevich
Telefon raqami:
99 871 202 80 69
Elektron pochta
ijtimoiy_soha@stat.uz
Birlamchi ma'lumot manbasi
Statistika hisoboti
Hisoblash metodikasi (qisqacha)
Sogʻliqni saqlash vazirligi tomonidan bir yilda bir marotaba taqdim etiladi. Maʼmuriy maʼlumotlar asosida shakllantiriladi.