Shaxsiy uy-joyga ega bo‘lgan uy xo‘jaliklari ulushi

Kod: 2.03.02.0019 · Yangilangan: 2026-07-22

Shaxsiy uy-joyga ega bo‘lgan uy xo‘jaliklari ulushi
Kesim 201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
O‘zbekiston Respublikasi 98.098.298.398.598.697.897.998.098.197.397.797.596.997.998.4
Qoraqalpog‘iston Respublikasi 98.698.899.699.099.398.498.499.4100.098.398.397.998.196.598.5
Andijon viloyati 99.399.9100.097.198.798.598.199.898.699.597.898.598.798.899.6
Buxoro viloyati 99.499.098.999.199.798.299.199.7100.098.097.497.697.897.998.7
Jizzax viloyati 97.798.098.095.398.895.197.099.199.498.897.997.197.198.099.1
Qashqadaryo viloyati 99.699.799.798.999.299.898.699.698.598.998.999.599.799.999.4
Navoiy viloyati 93.994.394.894.695.796.594.796.996.795.698.595.894.797.197.2
Namangan viloyati 99.999.999.797.598.999.598.498.7100.098.299.599.597.199.599.1
Samarqand viloyati 100.099.599.698.299.999.498.597.898.598.499.999.898.997.599.6
Surxondaryo viloyati 99.199.499.496.8100.097.997.997.697.095.398.999.199.098.698.4
Sirdaryo viloyati 97.195.496.094.498.494.697.999.399.098.197.895.096.097.699.2
Toshkent viloyati 97.897.297.296.097.595.395.997.398.398.397.695.697.197.296.0
Farg‘ona viloyati 98.798.399.095.898.899.499.799.699.698.999.799.798.799.499.7
Xorazm viloyati 98.499.499.399.099.599.599.099.698.898.199.499.699.799.7100.0
Toshkent shahri 94.894.293.193.095.894.395.191.792.390.985.485.581.591.392.2

Yuklab olish

CSVJSONXMLXLSXPDF

Metaʼmaʼlumot

Ma’lumotlar to‘plami nomi
Shaxsiy uy-joyga ega bo‘lgan uy xo‘jaliklari ulushi
Davriyligi
yillik
O‘lchov birligi
Foiz
Klassifikatorlar
O‘zbekiston Respublikasi Maʼmuriy-hududiy tuzilmalarni (obyektlarni) belgilash tizimi idoraviy statistik tasniflagichi (MHOBT)
Hisoblash metodikasi
https://lib.stat.uz/uz/features/turmush-darajasi-va-ijtimoiy-soha?start=10
Rasmiy statistika tayyorlovchi
O‘zbekiston Respublikasi Milliy statistika qo‘mitasi
Mas’ul boshqarma nomi
Aholi turmush darajasi va kuzatuvlari statistikasi boshqarmasi
Mas’ul hodim FIO
Urazbaev Rahmatjon Otajanovich
Telefon raqami
+99871202-81-67
Elektron pochta
r.urazbaev@stat.uz
Birlamchi ma’lumot manbasi
Uy xo‘jaliklari tanlanma kuzatuvlari ma’lumotlariga asosan
Izoh
yillar yanvar-dekabr holatiga ko‘ra
Hisoblash metodikasi (qisqacha)
Shaxsiy uy-joyga ega bo‘lgan uy xo‘jaliklar soninni kuzatilgan uy xo‘jaliklari soniga bo'lib 100 ko'paytirish usuli bilan hisoblanadi.