Akademik litseylar soni (jami)

Kod: 2.04.03.0001 · Yangilangan: 2026-08-19

Akademik litseylar soni (jami)
Kesim 2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
O‘zbekiston Respublikasi 143.0142.0143.0143.0143.0144.0144.0123.0123.092.086.086.085.091.092.091.0
Qoraqalpog‘iston Respublikasi 10.010.010.010.010.010.010.09.09.05.05.06.05.05.04.04.0
Andijon viloyati 12.012.012.012.012.012.012.09.09.05.05.05.05.06.06.06.0
Buxoro viloyati 8.08.08.08.08.08.08.06.06.04.04.04.04.05.05.05.0
Jizzax viloyati 4.04.04.04.04.04.04.03.03.03.03.03.03.03.03.03.0
Qashqadaryo viloyati 7.07.07.07.07.07.07.06.06.07.05.07.07.06.07.07.0
Navoiy viloyati 4.04.04.04.04.04.04.05.05.03.03.03.03.03.03.03.0
Namangan viloyati 11.010.010.010.010.010.010.09.09.04.04.03.04.05.06.06.0
Samarqand viloyati 14.014.014.014.014.014.014.011.011.09.09.08.08.09.010.010.0
Surxondaryo viloyati 5.05.05.05.05.05.05.04.04.03.03.04.04.04.04.04.0
Sirdaryo viloyati 4.04.04.04.04.04.04.03.03.02.02.03.02.03.03.03.0
Toshkent viloyati 6.06.06.06.06.07.07.06.06.03.03.03.04.05.04.04.0
Farg‘ona viloyati 12.012.012.012.012.012.012.09.09.08.05.05.06.06.05.05.0
Xorazm viloyati 6.06.06.06.06.06.06.05.05.05.05.04.03.04.04.04.0
Toshkent shahri 40.040.041.041.041.041.041.038.038.031.030.028.027.027.028.027.0

Yuklab olish

CSVJSONXMLXLSXPDF

Metaʼmaʼlumot

Ma'lumotlar to'plami nomi
Akademik litseylar soni (jami)
Davriyligi
yillik
O‘lchov birligi
birlik
Klassifikatorlar
O`zbekiston Respublikasi ma`muriy-hududiy tuzilmalarini (ob`ektlarini) belgilash tizimi idoraviy tasniflagichi (MHOBT)
Hisoblash metodikasi
https://lib.stat.uz/uz/features/turmush-darajasi-va-ijtimoiy-soha
Rasmiy statistika tayyorlovchi
O‘zbekiston Respublikasi Milliy statistika qo‘mitasi
Mas'ul boshqarma nomi
Ijtimoiy soha va barqaror rivojlanish statistikasi boshqarmasi
Mas'ul hodim FIO
Abduraxmanov Shayxali Sagdullayevich
Telefon raqami:
99 871 202 80 69
Elektron pochta
ijtimoiy_soha@stat.uz
Birlamchi ma'lumot manbasi
Statistika hisoboti