Ftiziatrlar soni

Kod: 2.04.07.0082 · Yangilangan: 2025-10-31

Ftiziatrlar soni
Kesim 2012201320232014201520162017201820192020202120222024
O‘zbekiston Respublikasi 1178.01177.01099.01161.01178.01218.01191.01238.01215.01196.01289.01192.0902.0
Qoraqalpog‘iston Respublikasi 93.096.083.095.090.096.093.092.090.087.088.088.069.0
Andijon viloyati 99.0101.080.0100.0101.0111.0106.0107.0102.0105.097.089.045.0
Buxoro viloyati 70.068.071.060.065.071.076.072.074.069.067.080.084.0
Jizzax viloyati 36.036.015.034.033.034.035.033.025.025.025.032.024.0
Qashqadaryo viloyati 80.080.081.085.089.090.088.089.085.0102.098.096.072.0
Navoiy viloyati 35.031.040.038.032.036.039.042.043.043.042.040.032.0
Namangan viloyati 84.076.076.085.084.081.081.088.080.075.076.074.062.0
Samarqand viloyati 133.0132.0102.0115.0118.0116.0118.0116.0116.0110.0107.0117.098.0
Surxondaryo viloyati 57.056.061.058.058.056.051.058.055.056.056.056.044.0
Sirdaryo viloyati 26.026.018.024.027.023.023.021.023.020.021.018.013.0
Toshkent viloyati 73.072.095.071.073.071.086.076.081.090.083.085.055.0
Farg‘ona viloyati 105.0111.0115.0114.0114.0117.0112.0116.0115.0121.0121.0119.0105.0
Xorazm viloyati 67.065.077.069.072.067.072.075.078.074.072.069.064.0
Toshkent shahri 165.0119.0168.0164.0177.0201.0163.0205.0200.0171.0335.0183.0135.0

Yuklab olish

CSVJSONXMLXLSXPDF

Metaʼmaʼlumot

Ma'lumotlar to'plami identifikatsiya raqami (kodi)
2.04.07.0082
Ma'lumotlar to'plami nomi
Ftiziatrlar soni
Davriyligi
yillik
O‘lchov birligi
kishi
Klassifikatorlar
O`zbekiston Respublikasi ma`muriy-hududiy tuzilmalarini (ob`ektlarini) belgilash tizimi idoraviy tasniflagichi (MHOBT)
Hisoblash metodikasi
https://lib.stat.uz/uz/features/turmush-darajasi-va-ijtimoiy-soha
Rasmiy statistika tayyorlovchi
O‘zbekiston Respublikasi Milliy statistika qo‘mitasi
Mas'ul boshqarma nomi
Ijtimoiy soha va barqaror rivojlanish statistikasi boshqarmasi
Mas'ul hodim FIO
Abduraxmanov Shayxali Sagdullayevich
Telefon raqami:
99 871 202 80 69
Elektron pochta
ijtimoiy_soha@stat.uz
Birlamchi ma'lumot manbasi
Statistika hisoboti
Izoh
Hududlar kesimida taqsimlanmaydigan ma'lumotlarni qo‘shgan holda
Hisoblash metodikasi (qisqacha)
Sogʻliqni saqlash vazirligi tomonidan bir yilda bir marotaba taqdim etiladi. Maʼmuriy maʼlumotlar asosida shakllantiriladi.