Yengil vaznli qiz bolalarning nisbati

Kod: 2.04.07.0063 · Yangilangan: 2026-10-21

Yengil vaznli qiz bolalarning nisbati
Kesim 2010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
O‘zbekiston Respublikasi 2,22,01,81,31,21,11,11,11,11,21,00,90,90,86416424250,70,5
Qoraqalpog‘iston Respublikasi 1,31,21,31,11,11,01,21,61,61,51,01,00,90,85774771650,90,5
Andijon viloyati 1,41,91,51,21,30,90,91,11,01,10,90,91,00,99690580630,90,2
Buxoro viloyati 1,41,31,21,10,90,90,70,70,70,90,60,50,00,02280618920,030,03
Jizzax viloyati 0,40,50,60,20,40,40,40,30,40,50,40,30,40,35838207410,30,4
Qashqadaryo viloyati 3,84,03,51,91,61,41,51,51,51,31,31,21,21,18968807830,010,6
Navoiy viloyati 1,81,41,61,51,51,31,01,01,00,91,10,80,70,72624213980,90,7
Namangan viloyati 5,15,44,52,01,91,41,51,41,41,31,21,71,81,83577210711,20,5
Samarqand viloyati 2,40,61,40,80,90,70,80,80,80,70,80,80,80,84324577550,80,3
Surxondaryo viloyati 0,91,21,01,51,31,31,71,61,60,52,30,60,80,82573470680,90,5
Sirdaryo viloyati 2,12,01,71,31,61,31,61,61,51,51,41,51,31,26970098690,70,5
Toshkent viloyati 2,01,71,61,61,51,41,51,71,61,50,90,70,70,70204620020,61,0
Farg‘ona viloyati 1,81,61,30,90,80,70,70,70,71,00,40,40,40,352733120,30,3
Xorazm viloyati 2,21,51,21,71,81,31,51,41,51,61,31,21,11,14547430231,30,5
Toshkent shahri 1,92,01,80,90,80,90,80,80,80,90,60,80,70,71844933450,60,6

Yuklab olish

CSVJSONXMLXLSXPDF

Metaʼmaʼlumot

Ma'lumotlar to'plami identifikatsiya raqami (kodi)
2.04.07.0063
Ma'lumotlar to'plami nomi
Yengil vaznli qiz bolalarning nisbati
Davriyligi
yillik
O‘lchov birligi
foiz
Klassifikatorlar
O‘zbekiston Respublikasi ma’muriy-hududiy tuzilmalarini (ob’ektlarini) belgilash tizimi idoraviy tasniflagichi (MHOBT)
Hisoblash metodikasi
https://lib.stat.uz/uz/features/turmush-darajasi-va-ijtimoiy-soha
Rasmiy statistika tayyorlovchi
O‘zbekiston Respublikasi Milliy statistika qo‘mitasi
Mas'ul boshqarma nomi
Ijtimoiy soha va barqaror rivojlanish statistikasi boshqarmasi
Mas'ul hodim FIO
Abduraxmanov Shayxali Sagdullayevich
Telefon raqami:
99 871 202 80 69
Elektron pochta
ijtimoiy_soha@stat.uz
Birlamchi ma'lumot manbasi
Statistika hisoboti
Hisoblash metodikasi (qisqacha)
Sogʻliqni saqlash vazirligi tomonidan bir yilda bir marotaba taqdim etiladi. Maʼmuriy maʼlumotlar asosida shakllantiriladi.